luty 2022 – czerwiec 2022, Poznań

Jak zrozumieć siebie i zwiększyć świadomość swoich mocnych stron? W jaki sposób nawiązywać i budować dobre relacje w grupie? Grupa dla nastolatków jest miejscem, w którym bez moralizowania i oceniania młody człowiek lepiej pozna siebie i swoje predyspozycje.

Dla kogo?

Jeśli masz 15-18 lat i czasami albo często:
– masz wrażenie, że „nie ogarniasz”,
– doświadczasz częstych zmian nastrojów i masz już tego dość
– chciałabyś/chciałbyś być z innymi ludźmi, ale nie jest to takie proste
– czujesz, że zaraz wybuchniesz albo zwariujesz
– chciałabyś/chciałbyś wykrzyczeć swoje emocje i przeżycia
– nie wiesz jak żyć i jakich wyborów dokonywać a inni tego od Ciebie oczekują
– potrzebujesz po prostu otwarcie i szczerze z kimś pogadać
ta grupa może być właśnie dla Ciebie!

O grupie

Grupa, na czas jej trwania, staje się swego rodzaju minispołecznością. Tu spotkasz osoby, które też zmagają się ze swoimi kłopotami – niektóre z nich będą podobne do Twoich a inne zupełnie różne. Tu możesz znaleźć zrozumienie i dostać wsparcie, po które trudniej jest sięgnąć w codziennych sytuacjach. Tu będzie miejsce byś poczuła/poczuł się bezpiecznie będąc takim jaka/jaki jesteś. Tu będziesz miał okazję usłyszeć zdanie innych na ważne tematy i wypowiedzieć swoje stanowisko.
Czym będziemy się zajmować
Będziemy zajmować się tym, co jest ważne dla Ciebie. Przygotowałyśmy też kilka propozycji tematów, które poruszają sprawy istotne dla wielu młodych ludzi. Może znajdziesz też tu coś dla siebie:
1. Być nastolatkiem i nie zwariować
2. Moje ciało by chciało…
3. Ja – Ty – o relacjach
4. Moje tak, moje nie – moje granice
5. Emocje – instrukcja obsługi
6. Moja sieć wsparcia
7. Presja, oczekiwania – co z tym zrobić?

O prowadzących

Monika Gendek – jestem psycholożką i psychoterapeutką Gestalt. Od wielu lat udzielam profesjonalnego wsparcia dzieciom i młodzieży szkolnej doświadczającej przygnębienia, smutku, poczucia braku sensu życia, kłopotów relacyjnych, trudności decyzyjnych i in. W pracy z młodymi osobami chętnie sięgam po narzędzia dramy i techniki kreatywne oraz uzdrawiającą moc śmiechu. Lubię jeździć rowerem po mieście, gotować i wyszukiwać dobre okazje w second-handach.

Karolina Montgomery – jestem psychoterapeutką Gestalt. Prowadzę sesje indywidualne i warsztaty. Z własnego, oraz zawodowego doświadczenia wiem, jak ważna jest bezpieczna, relecyjna przestrzeń dla młodej osoby. Przestrzeń, w której można być usłyszanym, zauważonym i uznanym. Dlatego też z dużą radością przyjęłam zaproszenie Moniki do współprowadzenia grupy.

Termin i miejsce

Spotkania grupy odbywają się w soboty w godz. 10:00-13:00 w Klinice SWPS
Grupa ma charakter zamknięty – po zebraniu pełnego składu, który wynosi 10 osób, do grupy nie będą dołączać nowi członkowie, poza wyjątkowymi sytuacjami zaakceptowanymi przez grupę. Spotkania będą się odbywać od lutego 2022 r. do końca obecnego roku szkolnego (2021/2022). Cały cykl obejmuje 10 spotkań
Miejsce spotkań: Klinika Uniwersytetu SWPS, ul. Winogrady 69, Poznań

Jak wziąć udział?

zapisy przyjmujemy drogą mailową: klinika@swps.edu.pl
telefonicznie: 729 988 560
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób.
Przed przystąpieniem do grupy odbędą się spotkania wstępne z osobami zainteresowanymi udziałem oraz ich rodzicami/opiekunami. Koszt pojedynczego spotkania to 200 zł/90 min.
Cena: 300 zł miesięcznie od uczestnika (to cena za dwa trzygodzinne spotkania w miesiącu, płatność jest za każdy miesiąc z góry). Płatność jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztat. Prosimy o płatność najpóźniej do 7 dni przed planowanym warsztatem.

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań

W tytule proszę podać nazwę warsztatu, który Panią/Pana zainteresował.