Zapraszamy na warsztat będący spotkaniem dla rodziców/opiekunów chcących dowiedzieć się o podstawach regulacji pracy układu nerwowego opartych na umiejętnościach relacyjnych, bycia w kontakcie, rozumieniu emocji, świadomości swoich granic i potrzeb.

Dlaczego warto?

Spotkanie będzie mieć praktyczny charakter. Pierwsza część będzie się odnosić do regulacji układu nerwowego/regulacji emocji (na podstawie teorii poliwagalnej Stephena Porgesa). Następnie przejdziemy do doświadczania, sprawdzania i eksperymentowania na sobie – co nam służy i sprzyja w pozostaniu w komforcie. Będziemy rozpoznawać nasze stresory i naturalne zdolności naszego organizmu powracania do równowagi. Będziemy trenować umiejętność pozostawania w dobrym stanie i komforcie za pomocą narzędzi z obszaru uważności/mindfulness. Będziemy korzystać z ćwiczeń oddechowych, pracy z ciałem, zmysłami, pracy z naszymi emocjami i przekonaniami.

Regulacja emocji dorosłego jest fundamentem do regulacji emocji dziecka!

Żeby zadbać o dziecko, najpierw należy zadbać o swój komfort i dobrostan.

Dzieci najskuteczniej uczą się przez modelowanie, dlatego tak ważne jest, aby poznać, zauważyć, doświadczyć jak funkcjonuje nasz osobisty system regulacji emocji. Będziemy ćwiczyć umiejętności do opiekowania się sobą i dziećmi. Pomoże nam w tym atmosfera jaką daje praca w grupie.
Wartością warsztatów jest siła grupy rodzicielskiej, możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi osobami, będącymi w podobnych sytuacjach wyzwań rodzicielskich. Warsztaty realizowane będę na bazie praktyk mindfulness, integracji sensorycznej, elementów psychoedukacji, rozmów w grupie i indywidualnego wsparcia.

O prowadzących

Anna Stencelewicz – Psycholog, certyfikowany trener uważności dla dzieci, terapeuta integracji sensorycznej

Justyna Tempska – Certyfikowana trenerka uważności dla dzieci, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej

Terminy

17.11.2021
18.00-21.00 – 3h
koszt 250zł

Jak wziąć udział?

Zapisy przyjmujemy drogą mailową:

e-mail: klinika@swps.edu.pl

Koszt miesięczny uczestnictwa w grupie: 250 zł. Płatności prosimy dokonywać na podany niżej numer konta.

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań