Spotkania w Klinice to zachęta do wyjścia poza typowe sposoby myślenia – o sobie, o innych, o świecie. To zaproszenie do wspólnej drogi przyglądania się, zadawania pytań, zastanawiania się, podważania, weryfikowania, zbierania informacji, integrowania doświadczeń… Z założeniem, że każdy z nas ma zdolność do myślenia, podejmowania decyzji i decydowania o swoim losie.

Weź udział

Organizatorami wydarzenia są Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka oraz Uniwersytet SWPS.

Dlaczego warto?

Celem tych spotkań jest propagowanie wiedzy na tematy związane ze świadomymi i nieświadomymi mechanizmami funkcjonowania ludzi na poziomie indywidualnym, grupowym i organizacyjnym. Wraz z propagowaniem wiedzy, właśnie poprzez kameralność tych spotkań, chcemy wzmacniać autorefleksję uczestników oraz pobudzać i zachęcać ich do poszukiwania alternatywnych sposobów wchodzenia w relacje, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze stresem, rozwiązywania konkretnych sytuacji trudnych. Ważnym aspektem rozwojowym tych spotkań jest ich kameralność, możliwość wypowiedzenia się, możliwość poznania innych perspektyw myślenia, autonomia w przyjmowaniu prezentowanej wiedzy. Zapraszamy wszystkich, którzy rozpoznają siebie w lustrze, ale też chcą wiedzieć, co się kryje w warstwie psychologicznej naszego funkcjonowania.

Spotkania odbywają się w kameralnych grupach do 15 osób.

Harmonogram spotkań

Spotkanie I

Sylwia Śliwocka
“Czy można polubić złość – czyli o rozumieniu natury złości.”

Złość to jedna z pięciu podstawowych emocji, w które wyposażyła nas natura. Jest emocją, z którą wiąże się siła i niestety różne sytuacje, które bardziej kojarzą nam się z późniejszym poczuciem winy niż zadowoleniem. Jak to jest z tą złością i dlaczego, jeżeli nie jest “wysłuchana” to przychodzi do nas ze zdwojoną siłą? Jakie korzyści mogą wyniknąć z tego, że zrozumiemy własną lub czyjąś złość?

Kiedy?

10 stycznia, godz. 18.00

Spotkanie II

Beata Tuz-Lubińska
“Moc, która uskrzydla – czyli o wspieraniu motywacji wewnętrznej dziecka.”

Motywacja to coś, co pobudza nas do działania i powoduje, że możemy w tym działaniu wytrwać. Jej kluczowym elementem jest to, że „ja chcę”. Nie możemy narzucić, ani tym bardziej wymusić od kogoś chcenia. Ale możemy stworzyć takie warunki, żeby drugiej osobie chciało się bardziej lub mniej. Przyjrzyjmy się czym jest motywacja wewnętrzna i jak skutecznie wspierać ją u dzieci.

Kiedy?

15 stycznia, godz. 18.00

Spotkanie III

Maciej Olsztyński
“1+1 to nie dwa – o tym, co to jest tworzyć dobre relacje.”

O tym, jak tworzyć dobre relacje i co to znaczy dobre. Bliskość a autonomia oraz inne dylematy w związku.

Kiedy?

17 stycznia, godz. 18.00

Spotkanie IV

Syma Marta Al Azab-Malinowska
“Zabierz siebie na randkę! – o budowaniu relacji z samym sobą.”

Jedną z ważniejszych relacji w jakich jesteśmy, jest być może relacja z samym sobą. Jest ona fundamentem nie tylko dla rozwoju i działania, ale również dla relacji z innymi ludźmi. W ramach spotkania poszukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego warto zabierać siebie samego na randki. Przyjrzymy się elementom takim jak, poczucie własnej wartości czy akceptacja siebie, które składają się na bycie w dobrej relacji z samym sobą.

Kiedy?

21 stycznia, godz. 18.00

Spotkanie V

Maciej Olsztyński
“Mózg a rozwój – jak tworzyć dobre warunki dla rozwoju.”

O tym jak mózg pełni różne funkcje regulacyjne i co to znaczy tworzyć dobre środowisko dla jego i swojego rozwoju.

Kiedy?

7 lutego, godz. 18.00

Spotkanie VI

Sylwia Śliwocka
“Słowa mogą być oknami lub murami. O znaczeniu słów w budowaniu relacji.”

Nasz sposób porozumiewania się z innymi ludźmi często bywa nawykowy i automatyczny. Marzymy o relacjach pełnych bliskości i wzajemnego zrozumienia a bywa, że to, co mówimy rani i sprawia ból, zarówno nam, jak i innym. Czasami zamiast spokojnej i rzeczowej rozmowy, którą chcielibyśmy przeprowadzić, pojawiają się słowa pełne ocen i krytyki a wtedy już trudno o pełne wzajemnej ciekawości i życzliwości słuchanie siebie nawzajem i wymarzoną bliskość. A gdyby tak zastąpić nasze stare wzorce porozumiewania się i zastąpić je umiejętnościami, które pozwolą nam wyrażać siebie i słuchać innych w taki sposób, by osiągnąć porozumienie? Nauczyć się zauważania swoich emocji i potrzeb a także dostrzegać je w wypowiedziach i zachowaniach innych ludzi? Nauczyć się budowania relacji zamiast stawiania murów między sobą i innymi ludźmi i cieszyć się wymarzoną bliskością?

Kiedy?
19 lutego, godz. 18.00

Spotkanie VII

Adam Bekier
“Małżeńska mitologia – czyli o tym, jak przekonania na temat małżeństwa wpływają na funkcjonowanie w parze.”

W relacje z drugim człowiekiem wchodzimy z przekonaniami na temat tego, jak ta relacja ma wyglądać. Czasami przybiera to postać mitu. Jesteśmy przekonani, że np. szczęście to coś, co samo przychodzi, że partner/partnerka zawsze musi być najlepszym przyjacielem, że trzeba spędzać ze sobą każdą wolną chwilę itp. Takie przekonania nierzadko bywają przyczyną konfliktów w parach. Podczas warsztatów przyjrzymy się najczęściej funkcjonującym mitom.

Kiedy?
21 lutego, godz. 18.00

Spotkanie VIII

Adam Bekier
“Czego sobie zakazuję? Czego mi zakazano? Na co sobie pozwalam?”

Nagradzanie siebie za drobne sukcesy w codziennym życiu, sprawianie sobie przyjemności jest jednym ze sposobów na pokazywanie sobie samemu, że jest się ważnym. Niestety, bywa że mamy tendencję, żeby o tym zapominać. Pamiętamy, żeby docenić innych, ale o siebie już gorzej zadbać. Czasami ma to związek z wewnętrznymi zakazami, czyli pewnego rodzaju przekonaniami na własny temat że “mi nie wolno”. W trakcie warsztatu przyjrzymy się tym zakazom i porozmawiamy o tym, jak z nimi pracować.

Kiedy?
28 lutego, godz. 18.00

Spotkanie IX

Syma Marta Al Azab-Malinowska
“Z tej historii płynie siła – praca z elementami genogramu.”

Z tej historii płynie siła – praca z elementami genogramu.”
Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazje do przyjrzenia się historiom swoich rodzin. Sięgniemy do opowieści zasłyszanych i niekiedy zapomnianych. Przyjrzymy się przekazywanym i krążącym w rodzinie tradycjom, powiedzeniom i zwyczajom. Podczas pracy z fragmentem genogramu poszukamy doświadczeń, które dają rodzinom siłę. Warsztat będzie okazją do odkrywania zasobów rodziny.

Kiedy?
10 marca, godz. 18.00

 

O prowadzących

Adam Bekier – psychoterapeuta, akredytowany coachem International Coach Federation, trener, konsultant. Pełni funkcję członka zarządu Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz należy do EATA (European Association for Transactional Analysis). Jest wykładowcą akademickim, pełni funkcję Pełnomocnika Dziekana ds. Doradztwa i Coachingu w Collegium da Vinci.

Beata Tuz-Lubińska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem w udzielaniu pomocy osobom w kryzysie, ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, szkolenie I stopnia psychoterapii systemowej w WTTS i szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu specjalisty w zakresie udzielania pomocy osobom doświadczającym przemocy w rodzinie.

Syma Marta Al Azab-Malinowska – psychoterapeutka, mediatorka, filozofka i pedagożka. Pracuje w nurcie terapii systemowej oraz terapii narracyjnej, bliskie są jej również założenia podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach. Współtworzy pracownię rozwoju i terapii Przestrzenie.

Sylwia Śliwocka – psycholog, głównym obszarem jej pracy jest wspieranie rodziców, opiekunów i wychowawców w budowaniu satysfakcjonujących relacji z dziećmi. Prowadzi konsultacje rodzicielskie, terapię rodzin a także warsztaty rozwojowe i terapeutyczne. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, realizatorką Szkoły dla Rodziców i Wychowawców oraz wieloletnią pasjonatką Porozumienia bez Przemocy. Jakość relacji i komunikacji ma szczególne znaczenie w jej pracy z ludźmi..

dr Angelika Staszewska – wykładowca, specjalistka w zakresie psychodietetyki, dietetyki i promocji zdrowia. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Założycielka Poradni Dietetyki i Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Kierownik merytoryczny studiów podyplomowych Psychodietetyka. Obszary działania: praca z pacjentami z nadwagą lub otyłością, praca z pacjentami z zaburzeniami odżywiania (m.in. anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się).

Maciej Olsztyński – ukończył studia psychologiczne na UAM w Poznaniu. Obecnie jest w procesie certyfikacji na kursie psychoterapii w ujęciu psychodynamicznym i systemowym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Od 2009 roku jest członkiem PITAT (Polskiego Integratywnego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej).

Termin i miejsce

Godz. 18.00 – 20.00/21.00 w zależności od interakcji pomiędzy uczestnikami a osobą prowadzącą. Istnieje możliwość krótkich rozmów po spotkaniu.
Miejsce – Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10

Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Wypełniając formularz zgłoszeniowy poniżej. Koszt jednego spotkania – 35 zł. Prosimy o płatność najpóźniej do 7 dni przed planowanym warsztatem. Płatności można dokonywać pod wskazany numer konta:

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań

W tytule proszę podać nazwę warsztatu, który Panią/Pana zainteresował.

Regulamin udziału w warsztatach

{ BreezingForms : Warsztaty_OdDrugiejStronyLustra }