12 października 2019, Poznań

O tym, jak widzimy siebie w lustrze, czyli o naszych obrazach ciała

W przestrzeni publicznej obserwujemy bardzo silną koncentrację na cielesności. Jak postrzegamy siebie i swoje ciało? Czy to, jak odbieramy swoje odbicie w lustrze ma wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie? Zastanawiasz się nad tym, jak odbierasz swoje ciało? Co przeżywasz, gdy na siebie patrzysz? Jak inni reagują na to, jak wyglądasz? Czy pragniesz być dostrzeżona/y? Chcesz wzbudzać zainteresowanie, podziw? A może przeciwnie – pragniesz być niewidzialna/y, chcesz zniknąć? Warsztat: ” O tym, jak widzimy siebie w lustrze, czyli o naszych obrazach ciała” będzie doskonałą okazją do rozważań i wymiany refleksji na temat oddziaływania obrazu własnego ciała na akceptację siebie oraz na inne obszary naszego życia.

Weź udział

Warsztat adresowany jest do osób, które:

  • chciałyby przyjrzeć się temu, jak myślą o swoim ciele
  • pragną podchodzić do niego bardziej świadomie i z większą uwagą – być bardziej uważne na komunikaty, które ono wysyła
  • czują potrzebę akceptacji własnej fizyczności oraz budowania adekwatnej samooceny
  • zastanawiają się nad tym, kiedy w ich procesie dbania o smuklejsze, czy bardziej umięśnione ciało, powinna włączyć się czerwona lampka?
  • pragną dostrzec zależność między własnymi przekonaniami a tym, jak kreują swój wygląd.

Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi wpływu sposobu spostrzegania siebie na trzy wymiary naszego życia: sferę poznawczą, emocjonalną i behawioralną. Podejmiemy także próbę dotarcia do “wewnętrznego krytyka” i racjonalnej analizy jego przekonań i opinii. Spróbujemy odnaleźć nasze ograniczenia w myśleniu o swoim ciele. Przyjrzymy się emocjom, które wzbudzamy, gdy myślimy o tym, jak wyglądamy oraz będziemy rozszyfrowywać, o jakich naszych potrzebach one mówią. Zastanowimy się nad tym, co zrobić, by ciało z przeciwnika, z którym zmagamy się dzień po dniu stało się naszym lubianym i akceptowanym partnerem. Istotnym elementem warsztatów będzie okazja do osobistej refleksji nad tym zagadnieniem dla każdego z uczestników.

O prowadzącej

Katarzyna Kaniecka – psycholog, pedagog z 15-letnim doświadczeniem, w trakcie szkolenia z zakresu analizy transakcyjnej. Posiada doświadczenie w obszarach pracy z dorosłymi, nastolatkami i młodzieżą; praca z uczniami doświadczającymi trudności szkolnych (specyficzne trudności w uczeniu się, problemy w relacjach z rówieśnikami, stres szkolny), wspieranie dzieci i młodzieży w obszarze budowania adekwatnej samooceny oraz rozwijania samoświadomości emocjonalnej, praca z pacjentami z zaburzeniami odżywiania, budowanie konstruktywnych relacji pomiędzy dziećmi i rodzicami.

Termin i miejsce

12 października 2019 r., godz. 9.00-15.00.
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej. Cena: 180 zł/osoba. Maksymalna liczba uczestników to 12 osób. Płatność jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztat. Prosimy o płatność najpóźniej do 7 dni przed planowanym warsztatem. Płatności można dokonywać pod wskazany numer konta:

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań

W tytule proszę podać nazwę warsztatu, który Panią/Pana zainteresował.

Regulamin udziału w warsztatach

{ BreezingForms : Warsztat_PercepcjaObrazuWlasnegoCiala }