7 stycznia 2019, Poznań

Grupa rozwojowa dla kobiet: Kobiecość w rozwoju

Celem pracy w tej grupie jest poszerzanie własnej samoświadomości poprzez autorefleksję oraz informacje zwrotne od innych osób z grupy, które mogą być namiastką “lustra społecznego”. Spotkania w grupie dla kobiet nie są nastawione na prowokowanie zmian czy na przeorganizowanie kobiecej psychiki. Nie mają charakteru psychoterapeutycznego, lecz rozwojowy. Są propozycją płynięcia własnym nurtem z pogłębioną świadomością jego kierunku, wartkości, przeszkód. To propozycja rozpoznania tego wszystkiego, co w ten nurt włączamy i zabieramy, zarówno jako nasze dziedzictwo, jak i efekt naszych życiowych decyzji.

Weź udział

Cel grupy

Spotkania będą miały swoje główne tematy, takie jak: komunikacja pomiędzy kobietami a mężczyznami, kobieta w roli managera, jak pogodzić życie zawodowe i prywatne, jak zamknąć różne sprawy z przeszłości, jak zbudować swoją rolę matki i jak poradzić sobie z wpływem własnej matki z przeszłości, jak korzystać ze swojej intuicji i kreatywności, jak radzić sobie z emocjami, jak być zdrową – czyli jak w ciele odkładamy różne problemy, itp. W trakcie spotkań uczestniczki będą miały miejsce by wnosić swoje tematy, problemy, sprawy – które zechcą omówić wraz z grupą.
Spotkania będą miały charakter psychoedukacyjny, więc uczestniczki będą otrzymywać różnego rodzaju materiały do przeczytania oraz będą miały “zadania domowe” do wykonania. Każda z uczestniczek grupy będzie mogła także korzystać z konsultacji indywidualnych, jako dodatkowego elementu wsparcia. Każda z uczestniczek będzie mogła zadbać o swoje bezpieczeństwo – mówić o tym, co będzie jej wyborem. Praca w grupie będzie odwoływać się do kontraktu poufności.

O prowadzącej

Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z rodzinami, dziećmi, parami. Dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka. Prowadzi psychoterapię par oraz pracę nastawioną na indywidualną poprawę zdolności relacyjnych. Od 25 lat wykorzystuje autorską metodę obserwacji dziecka w warunkach naturalnych – w systemie rodzinnym i edukacyjnym. Wspiera rodziców w ich relacjach z dziećmi wykorzystując założenie, że w rodzinie istnieją najważniejsze zasoby do wprowadzenia zmiany. Zajmuje się psychoterapią osób z trudnościami w tworzeniu bliskich relacji z innymi.

Termin i miejsce

Terminy spotkań:
7.01
25.01
7.02
27.02
4.03
21.03
8.04
24.04
9.05
30.05
6.06
26.06

Spotkania będą odbywać się 2 razy w miesiącu w godzinach od 18.00 – 21.00.

Koszt uczestnictwa na miesiąc: 400 zł (płatnosć za 2 spotkania).

Gdzie?

Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej.

Odezwiemy się do zainteresowanych, przystąpienie do grupy poprzedzone będzie indywidualnym spotkaniem z prowadzącą, Magdaleną Sękowską. Po tym spotkaniu dostaną Panie informację o zakwalifkowaniu się do grupy. 

Regulamin udziału w warsztatach