3 lipca 2018, Poznań

Warsztaty: Psychologiczna szkoła rodzenia

Warsztaty kierowane są do kobiet w ciąży i par, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat psychologii dziecka. Warsztaty prowadzone są przez psychologa z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, pracującym w szpitalu ginekologiczno-położniczym.

Weź udział

Organizatorami wydarzenia są Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka oraz Uniwersytet SWPS.

Dlaczego warto?

W trakcie warsztatów poruszymy tematy – podparte aktualnymi badaniami – dotyczące ciąży i okresu okołoporodowego. Dużo uwagi poświęcimy tematyce porodu oraz możliwych psychologicznych procesów związanych z okresem połogu. Opisując drogę rozwoju małego człowieka od poczęcia, skupimy się na porodzie, który zawsze postrzegany jest jako moment podniosły. Nie ma drugiego tak podobnego zdarzenia, które niesie ogromne zmiany i wymaga tak szybkiej adaptacji do nowych warunków. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia i wejść w nową sytuację z odpowiednią wiedzą. Skupimy się na psychologii rozwojowej – nauce koncentrującej się na prawidłowościach rozwoju w poszczególnych fazach życia. Pokażemy, co oznacza płacz dziecka, co widzą niemowlęta, a także czym jest temperament. Dużo uwagi poświęcimy “świadomemu karmieniu” oraz niesamowicie ważnemu wsparciu bliskich.

O prowadzącej

dr Katarzyna Walczyk-Matyja – doktor nauk biologicznych w zakresie psychoonkologii i jakości życia. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członkini Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Od 2000 roku związana z Kliniką Ginekologii GPSK Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie pracuje z osobami będącymi w kryzysie, hospitalizowanymi z powodu nowotworu, utraty ciąży, straty dziecka, ciąży wysokiego ryzyka, porodu przedwczesnego, terminacji, niepłodności, depresji poporodowych i zdiagnozowanych wad rozwojowych u dzieci (AIS, MRKH, PCOS). Prowadzi wykłady, zajęcia dydaktyczne, warsztaty ze studentami Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i na kursach specjalizujących dla lekarzy. Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych i projektów badawczych. Opiniuje jako biegła sądowa w sprawach seksuologicznych i rodzinnych. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu psychologii klinicznej.

Termin i miejsce

Psychologiczna szkoła rodzenia to cykl 3 spotkań: pierwsze z nich odbędzie się 12, 19 i 26 czerwca 2018 r., godz. 18.00-19.30.
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej. Czas trwania warsztatów to 1,5 h. Maksymalna liczba uczestników to 12 osób.

Cena: 200 zł/os., 300 zł/para. Płatność jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztat. Prosimy o płatność najpóźniej do 7 dni przed planowanym warsztatem. Płatności można dokonywać pod wskazany numer konta:

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań

W tytule proszę podać nazwę warsztatu, który Panią/Pana zainteresował.

Regulamin udziału w warsztatach

{ BreezingForms : Warsztat_PsychSzkolaRodzenia }