24 kwietnia 2018, Poznań

Warsztaty: Trening Konstruktywnego Dialogu dla par

Celem treningu jest praktyczne ćwiczenie prowadzenia dialogu w parze oparte na wzajemnym zrozumieniu indywidualnych i powstałych w związku wzorców porozumiewania się. Dialog w parze jest najczęściej zakłócany niewypowiedzianymi oczekiwaniami i potrzebami, a także wyobrażeniami na temat partnera/partnerki. Aby można było podejmować rozmowy o ważnych, ale i także codziennych sprawach, para musi zbudować dobre fundamenty psychologicznego poziomu relacji. Te fundamenty są oparte na założeniu o pozytywnych intencjach obojga partnerów oraz na współodpowiedzialności za relację i efekt wspólnego dialogu. Dobre porozumienie jest więc wolne od wzajemnego obwiniania się i od gry: „Moje lepsze”.

Weź udział

Organizatorami wydarzenia są Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka oraz Uniwersytet SWPS.

W trakcie treningu uczestnicy będą mieli okazję:

 • odnieść się do psychologicznego poziomu własnego związku – czyli potrzeb, emocji, oczekiwań, frustracji, spełnień i nie-spełnień,
 • rozpoznać własne wzorce komunikowania się (niekiedy kopiujące te wzorce, które istnieją w rodzinach pochodzenia),
 • określić własne obszary wrażliwości na zranienie,
 • poznać własne zasoby do prowadzenia konstruktywnych dialogów,
 • poznać zasady kontraktowania w parze oraz zasady prowadzenia konstruktywnego dialogu,
 • praktycznie przećwiczyć umiejętności prowadzenia konstruktywnego dialogu i poznać własne możliwości budowania intymności w parze.

Dla kogo jest przeznaczony ten program:

 • dla wszystkich par bez względu na staż w związku,
 • dla par, które mimo własnej wiedzy i poczucia zadowolenia w związku, chcą rozwijać sposoby komunikowania się w związku,
 • dla par, które mają satysfakcję z rozwoju własnej samoświadomości,
 • dla par, które mają trudności w prowadzeniu rozmów, gdyż zawsze one sprowadzają się do tego samego, konfliktowego tematu,
 • dla par, które nie podejmują rozmów na ważne tematy, gdyż nieświadomie wyczuwają, że może to spowodować i nich pogorszenie stanu relacji,
 • dla par, które nie wiedzą dlaczego ich wspólne rozmowy nie doprowadzają do porozumienia.

Trening Konstruktywnego Dialogu to 5 spotkań, które układają się w następującą dynamikę:

 • My jako para: jacy jesteśmy, dokąd zmierzamy, co stanowi nasze „ ja”, jakie mamy wyzwania, jakie mamy zagrożenia.
 • Ja i Ty, czyli z jakich światów przychodzimy – trochę o naszych skryptach międzypokoleniowych i wzorcach kochania i komunikowania się. Ku jakim wzorcom zmierzamy w naszym związku.
 • Kiedy Ty – kiedy Ja, czyli o naszym aktualnym wzorcu porozumiewania się i założeniach i oczekiwaniach, których wobec siebie nie ujawniamy. O naszych granicach i obszarach zranienia.
 • Co to znaczy rozmawiać – jakie nadajemy znaczenia kontaktowi, bliskości, rozmowie. O znaczeniu procesów kontraktowania w związku. Ćwiczenie zasad dobrego kontraktowania.
 • Chciałbym Ci powiedzieć – chciałabym Ci powiedzieć: jak budować intymność w związku.

W czasie każdego spotkania pary będą miały okazję jednocześnie identyfikować własne przeżycia, myśli, strategie działania oraz ćwiczyć umiejętność prowadzenia konstruktywnego dialogu. Będą miały okazję uczyć się nie tylko od siebie, ale też czerpać z olbrzymich możliwości procesu grupowego uczenia się we wspólnym doświadczeniu. Dynamika grupy oraz obserwacja i dzielenie się własnymi przeżyciami z innymi członkami grupy daje olbrzymie możliwości wzrostu i eksplorowania nowych, alternatywnych zachowań w parze. Poczucie, że inne pary przechodzą przez to samo doświadczenie tworzy silne doznanie przynależności oraz uczestniczenia w czymś ważnym.

Wymagania wobec uczestników:

 • uczestnikiem zajęć jest para (pracujemy z parami homo i heteroseksualnymi),
 • uczestnicy decydują się na udział we wszystkich 5 spotkaniach i na każde spotkanie przychodzą w parze,
 • cel uczestnictwa w zajęciach jest pozytywny i obopólny, czyli nastawiony na wzmocnienie komunikacji w parze,
 • uczestnicy przed udziałem w treningu wyrażają zgodę na udział w rozmowie kwalifikacyjnej – celem rozmowy jest określenie, czy Trening Konstruktywnego jest adekwatną formą wsparcia dla danej pary.

O prowadzących

Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z rodzinami, dziećmi, parami. Dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka. Prowadzi psychoterapię par oraz pracę nastawioną na indywidualną poprawę zdolności relacyjnych. Od 25 lat wykorzystuje autorską metodę obserwacji dziecka w warunkach naturalnych – w systemie rodzinnym i edukacyjnym. Wspiera rodziców w ich relacjach z dziećmi wykorzystując założenie, że w rodzinie istnieją najważniejsze zasoby do wprowadzenia zmiany. Zajmuje się psychoterapią osób z trudnościami w tworzeniu bliskich relacji z innymi.

Maciej Olsztyński – Ukończył studia psychologiczne na UAM w Poznaniu. Obecnie w procesie certyfikacji na kursie psychoterapii w ujęciu psychodynamicznym i systemowym atestowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Od 2009 członek PITAT (Polskiego Integratywnego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej). Od ponad 20 lat pracuje z ludźmi, wspierając ich w sytuacjach trudnych oraz pomagając w rozwoju indywidualnym. Pracuje w ujęciu systemowym oraz analizy transakcyjnej. Współtworzy metody pracy z organizacją w oparciu o podejście systemowe. Prowadzi szkolenia, konsultacje, warsztaty, badania oraz coaching.

Termin i miejsce

Czas trwania spotkań: godz. 17.30-20.30, terminy spotkań:

 • 24 kwietnia 2018
 • 8 maja 2018
 • 15 maja 2018
 • 22 maja 2018
 • 29 maja 2018

Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej.

Koszt uczestnictwa w Treningu Konstruktywnego Dialogu: 280 zł/para (cena za 1 spotkanie).
Koszt za 5 spotkań dla Par: 1400 zł. Dla osób, które potrzebują fakturę doliczamy 23%VAT.

Dla Par, które chciałyby opłacić koszt uczestnictwa jednorazowo: 1200 zł. W przypadku wystawienia faktury doliczamy 23% VAT.

W wyjątkowych sytuacjach – nagłej choroby bądź przypadków losowych – istnieje możliwość indywidualnego treningu z osobami prowadzącymi po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Płatność jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztat. Prosimy o płatność najpóźniej do 7 dni przed planowanym warsztatem. Płatności można dokonywać pod wskazany numer konta:

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań

W tytule proszę podać nazwę warsztatu, który Panią/Pana zainteresował.

Regulamin udziału w warsztatach

{ BreezingForms : Warsztat_TreningKonstruktywnegoDialoguDlaPa }