2 lutego 2018, Poznań

Warsztaty: Gry psychologiczne – dla chcących zmieniać swoją komunikację z innymi

Każdy z nas poszukuje dobrej, optymalnej komunikacji z innymi ludźmi. Wszyscy w tej komunikacji potrzebujemy jasności, zrozumienia, możliwości dialogu. W relacjach komunikacja jest ważnym środkiem dawania sobie wzajemnie wsparcia, tworzenia wspólnych wartości, wybierania najlepszych rozwiązań, poszukiwania nowej wiedzy o drugim człowieku. W relacjach osobistych to, co dzieje się w komunikacji jest bardzo istotne dla budowania więzi i odwrotnie. W relacjach zawodowych komunikacja jest podstawą efektywności naszych działań, choć ważna jest też jakość relacji.

Weź udział

Organizatorami wydarzenia są Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka oraz Uniwersytet SWPS.

Dlaczego warto?

Gry psychologiczne pojawiają się wszędzie tam, gdzie komunikacja odbywa się nie wprost, w sposób zakamuflowany, niedokończony, zbytnio uogólniony, nieujawniający bezpośrednich potrzeb rozmówców. Gry pojawiają się też tam, gdzie ludzie nie zaciekawiają się sobą, gdzie nie ma dynamiki dialogu i otwartości, gdzie ludzie zakładają, że „ już wiedzą wszystko” – na temat innych, świata i samych siebie. Gry służą nam do utrzymania własnego mniemania o sobie i o innych, do potwierdzenia naszych poglądów i przeżywanych wobec siebie i innych ludzi uczuć. Niebezpieczeństwo gier pojawia się wszędzie tam, gdzie zakładamy, że inni już coś powinni wiedzieć albo powinni się jakoś czuć i nie sprawdzamy tych naszych mniemań (oczywiście traktując je jako rzeczywistość). Gry służą nam jako pomosty w naszej komunikacji z samymi sobą i z innymi i czasami są jedynymi sposobami pozostawania w kontakcie z innymi. W grach angażujemy dwa poziomy komunikacji : jeden – jawny i drugi – ukryty. I ten poziom ukryty ma najsilniejszy wpływ na przebieg komunikacji w grach. Ponieważ jest często nam niedostępny zarówno jako temu, który inicjuje komunikację, jak i temu, który w niej uczestniczy – gry toczą się uruchamiając swoją dynamikę i często doprowadzając nas do niechcianego efektu, psychologicznej „wypłaty”.

W trakcie 2-dniowych warsztatów będziemy rozpoznawać gry, w które gramy…

1.Czym jest pojęcie „ gry psychologicznej” i jak się to ma do naturalnych kontaktów z innymi?
2.O podwójności komunikacji: czyli o poziomie społecznym i psychologicznym.
3.Kiedy jest gra psychologiczna w naszych kontaktach z innymi.
4.Rodzaje naszych ról w grach psychologicznych: rola Prześladowcy – Ratownika – Ofiary. Rola Widza/ Widzów
5.Jak rozpoznawać gry psychologiczne?
6.Jak reagować na gry psychologiczne?
7.Jak sobie radzić z grami psychologicznymi?
8.Jak wykorzystywać wiedzę o grach do budowania relacji opartych na autentycznym kontakcie?
9.Na czym polegają relacje autentyczne?

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce poznać swoje wzorce komunikowania się i zidentyfikować sytuacje niejasne, przynoszące konflikty wewnętrzne i zewnętrzne, dla tych, którzy chcą świadomie budować swoje relacje z innymi, dla wszystkich, którzy czują, że istnieją takie aspekty ich funkcjonowania, które się powtarzają w relacjach z różnymi ludźmi i mają świadomość tego, że można je zmieniać. Dla matek, żon, córek, synów, mężów, ojców, managerów, coachów, trenerów, studentów…

O prowadzących

Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z rodzinami, dziećmi, parami. Dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka. Prowadzi psychoterapię par oraz pracę nastawioną na indywidualną poprawę zdolności relacyjnych. Od 25 lat wykorzystuje autorską metodę obserwacji dziecka w warunkach naturalnych – w systemie rodzinnym i edukacyjnym. Wspiera rodziców w ich relacjach z dziećmi wykorzystując założenie, że w rodzinie istnieją najważniejsze zasoby do wprowadzenia zmiany. Zajmuje się psychoterapią osób z trudnościami w tworzeniu bliskich relacji z innymi.

Dominika Kolasińska-Szkutnik – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Gestalt, wykładowca Uniwersytetu SWPS i trener. Pełni funkcję kierownika studiów podyplomowych Psychologia społeczna w praktyce, prowadzonych na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Termin i miejsce

2 i 3 lutego 2018 r., godz. 9.00-17.00 (warsztaty dwudniowe) 
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej. Czas trwania warsztatów to 16 godzin. Cena: 550 zł/osoba (15% zniżki dla studentów, 20% zniżki dla Pacjentów Kliniki Uniwersytetu SWPS); 850 zł/para. Maksymalna liczba uczestników to 12 osób. Płatność jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztat. Prosimy o płatność najpóźniej do 7 dni przed planowanym warsztatem. Płatności można dokonywać pod wskazany numer konta:

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań

W tytule proszę podać nazwę warsztatu, który Panią/Pana zainteresował.

Regulamin udziału w warsztatach

{ BreezingForms : Warsztaty_GryPsychologiczne }