11 grudnia 2017, Poznań

Warsztat: Emocje małe i duże

Radość, gniew, strach, smutek… Emocje są nieodzownym elementem naszego życia i pełnią w nim bardzo ważną, informacyjną rolę. Nie zawsze jednak w pełni je rozumiemy i potrafimy oswoić. Już dziś zapraszamy na warsztat „Emocje małe i duże”, który odbędzie się 11 grudnia w Klinice Uniwersytetu SWPS. O procesach emocjonalnych i sposobach radzenia sobie z emocjami zarówno u naszych dzieci jak i u nas – rodziców opowie Anna Mazek, psycholog, psychoterapeuta.

Weź udział

Organizatorami wydarzenia są Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka oraz Uniwersytet SWPS.

Warsztat: “Emocje małe i duże”

Celem warsztatu jest dostarczenie rodzicom wiedzy dotyczącej procesów emocjonalnych u dzieci, a także ich własnych. Warsztaty to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na dokonanie zmiany. Są one okazją do zdobycia nie tylko wiedzy w danym temacie, ale i doświadczenia. Uczestnicy będą mieli okazję do inspiracji poprzez poznanie sposobu funkcjonowania innych rodziców. Dostarczona zostanie im wiedza, która może zmienić ich dotychczasowe sposoby radzenia sobie z emocjami – zarówno swoimi, jak i dzieci. Uczestnicy będą mieć też okazję do przećwiczenia nowych sposobów reagowania i komunikowania się. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są podstawowe emocje i jaka jest ich funkcja. Poznają mechanizmy powstawania emocji. Na podstawie tej wiedzy uczestnicy uczą się, jak wspierać dziecko w regulacji silnych emocji. Uczestnicy uzyskają rzetelną wiedzę – poznają metody, które w świetle wszystkich aktualnych badań nad rozwojem dzieci, są dla nich najzdrowsze i dają szansę na harmonijny rozwój. Dowiedzą się także, jak regulować swoje emocje, szczególnie gniew w stosunku do dziecka. Warsztat jest skierowany do rodziców dzieci w wieku 1–18 lat, którzy chcą:

  • lepiej zrozumieć emocje swoich dzieci i nauczyć się odczytywać informacje, które one niosą,
  • lepiej panować nad swoimi trudnymi emocjami,
  • pogłębić swoją wiedzę na temat psychologii dziecka,
  • pogłębić lub poprawić relację z dzieckiem.

O prowadzącej

Anna Mazek – psycholog, psychoterapeuta, trener. Kształciła się w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, Terapii Schematu wg J. Younga oraz Racjonalnej terapii Zachowań. Aktualnie jest w procesie kształcenia w Szkole Psychoterapii atestowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracując z drugim człowiekiem, stara się dostosować wiedzę i umiejętności do jego indywidualnej sytuacji, potrzeb i możliwości. W tym celu integruje różne podejścia, by jak najlepiej dotrzeć do osoby. Posiada również bogate doświadczenie w pracy z rodzicami, doświadczającymi trudności wychowawczych. Pomaga im tworzyć zdrowe, satysfakcjonujące relacje z dziećmi. Pracę z rodzicami opiera na założeniach komunikacji bez przemocy (jestem trenerem Komunikacji Opartej na Empatii) oraz na założeniach duńskiego pedagoga Jespera Juula (jako trener Familylab – międzynarodowej organizacji założonej przez Juula). Jako trener pracuje z organizacjami i współpracującymi ze sobą zespołami prowadząc różnego rodzaju szkolenia, warsztaty oraz konsultacje.

Termin i miejsce

11 grudnia 2017 r., godz. 17.00-20.00
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej. Warsztaty jednorazowe, z możliwością kontynuacji innych tematów z cyklu.

Cena: 150 zł/osoba, 220 zł/para. Płatność jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztat. Prosimy o płatność najpóźniej do 7 dni przed planowanym warsztatem. Płatności można dokonywać pod wskazany numer konta:

18124045881111001075484201
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań

W tytule proszę podać nazwę warsztatu, który Panią/Pana zainteresował.

Regulamin udziału w warsztatach

{ BreezingForms : Warsztat_emocjeMaleIDuze }