7 grudnia 2017, Poznań

Wykład: Świąteczne gry psychologiczne, czyli co robimy sobie i innym, choć tego nie chcemy

Święta, szczególnie Bożego Narodzenia – dla jednych oczekiwane i bardzo upragnione, dla innych pełne rytuałów koniecznych do spełnienia i nie zawsze chcianych. Święta to czas życzeń, spotkań przy stole świątecznym i czas dylematów. Jak złożyć życzenia tym, z którymi nie rozmawialiśmy przez cały rok? Jak przywitać się z tymi, którzy do nas się nie odzywali bądź obrazili się? Jak być wspólnie, gdy wolimy chronić naszą oddzielność? O tym jakie podczas świąt toczymy gry psychologiczne i do czego one prowadzą opowie podczas wykładu otwartego Magdalena Sękowska. Spotkanie z psycholog i psychoterapeutą odbędzie się 7 grudnia na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Weź udział

Organizatorami wydarzenia są Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka oraz Uniwersytet SWPS.

Wykład: Świąteczne gry psychologiczne, czyli co robimy sobie i innym, choć tego nie chcemy?

Święta są dogodnym czasem na uaktywnienie gier psychologicznych, czyli takich sposobów komunikowania się z innymi, które mają jakieś ukryte przesłanie i są sposobem na zatuszowanie naszych autentycznych nastawień i uczuć. Mogą się one odbywać przed samymi Świętami, w ich trakcie oraz po ich zakończeniu. W gry grać może każdy – od młodszych, po starszych, mogą one być prowadzone wśród rodziny i przyjaciół, ze znajomymi i nieznajomymi, w domu, w pracy. Zapewniają wiele przeżyć i wprowadzają szczególną dramaturgię w nasze życie. Jak im zapobiegać i jak je przerywać? Jak mieć świadomość swoich tendencji do tego typu gier i nie wprowadzać ich w relacje z innymi, szczególnie z tymi, którzy są dla nas ważni?

O prowadzącej

Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z rodzinami, dziećmi, parami. Dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka. Prowadzi psychoterapię par oraz pracę nastawioną na indywidualną poprawę zdolności relacyjnych. Od 25 lat wykorzystuje autorską metodę obserwacji dziecka w warunkach naturalnych – w systemie rodzinnym i edukacyjnym. Wspiera rodziców w ich relacjach z dziećmi wykorzystując założenie, że w rodzinie istnieją najważniejsze zasoby do wprowadzenia zmiany. Zajmuje się psychoterapią osób z trudnościami w tworzeniu bliskich relacji z innymi.

Termin i miejsce

7 grudnia 2017 r., godz. 18.00-19.30
Klinika Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Wskazówki dojazdu »

Jak wziąć udział?

Wstęp wolny! Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poniżej.

{ BreezingForms : Wyklad_SwiateczneGryPsychologiczne }