5 października 2017, Poznań

Wykład: Jak wzmacniać poczucie wartości u dzieci?

Proces poczucia własnej wartości u dziecka jest bardzo złożony. Zależy zarówno od tego jak sami rodzice czują się ze sobą, jak i od tego w jaki sposób komunikują się z dzieckiem. W jaki sposób zatem nasze zachowania werbalne i niewerbalne wpływają na to, co dzieci myślą o sobie? Na czym polega sztuka wychowywania dziecka i budowania wzajemnych relacji? Jak być „wystarczająco dobrym rodzicem”? W trakcie wykładu Magdaleny Sękowskiej dowiemy się, jak wzmocnić poczucie wartości u dziecka. Spotkanie z psycholog, psychoterapeutką oraz dyrektor powstającej w Poznaniu Kliniki Uniwersytetu SWPS Rodzina – Para – Jednostka odbędzie się 5 października o godz. 17.00 na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Organizatorami wydarzenia są: Concordia Design oraz Klinika Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.

Weź udział

Celem wykładu będzie prezentacja mechanizmów i procesów kształtujących poczucie wartości u dziecka. Poczucie wartości to wartość jaką przypisujemy sobie i innym. Na tej podstawie tworzymy nasze relacje z innymi, określamy nasze cele, przewidujemy nasze sukcesy bądź porażki. Poczucie wartości stanowi matrycę naszych relacji, działań, przeżyć w życiu dorosłym. Na podstawie jakości relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem, tego, jak rodzic tworzy przestrzeń zabawy z dzieckiem i jak pobudza i wzmacnia kreatywność własną dziecka, dziecko zbuduje swoje poczucie sprawczości i autonomii w podejmowaniu decyzji.

Wykład będzie zawierać informacje na temat tego, jak nasze zachowania werbalne i niewerbalne wpływają na to, co dzieci myślą o sobie i jak niespójność między tym, co mówimy a co robimy dezorganizuje intencje rodzica. W trakcie wykładu będą poruszone kwestie znaczenia kontaktu pomiędzy każdym rodzicem a dzieckiem i ważności indywidualizowania kontaktu, szczególnie w rodzinach wielodzietnych. Będzie też miejsce na refleksje na temat tego, jak rodzina modeluje przeżywanie emocji i jak to może wpłynąć na poczucie wartości u dzieci. Istnieje wiele mitów na temat tego, jak wychowywać dzieci, by dobrze się czuły, dlatego w wykładzie będzie można znaleźć odniesienie, co to znaczy “być wystarczająco dobrym rodzicem”.

O prowadzącej

Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z rodzinami, dziećmi, parami. Dyrektor Kliniki Uniwersytetu SWPS: Rodzina-Para-Jednostka. Prowadzi psychoterapię par oraz pracę nastawioną na indywidualną poprawę zdolności relacyjnych. Od 25 lat wykorzystuje autorską metodę obserwacji dziecka w warunkach naturalnych – w systemie rodzinnym i w systemie edukacyjnym. Wspiera rodziców w ich relacjach z dziećmi wykorzystując założenie, że w rodzinie istnieją najważniejsze zasoby do wprowadzenia zmiany. Zajmuje się psychoterapią osób z trudnościami w tworzeniu bliskich relacji z innymi.

Termin i miejsce

5 października 2017 r., godz. 17.00-18.30
Uniwersytet SWPS w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10, sala 004 (parter).

Jak wziąć udział?

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Concordii Design.

Organizatorami wydarzenia są Concordia Design oraz Uniwersytet SWPS w Poznaniu.