Analiza Skryptów Międzypokoleniowych

Termin: 24.05-26.05.2024r.
Godziny: 9.00 -20.00, z przerwą na lunch i przerwami kawowymi
Koszt: 1700pln
Miejsce: Klinika Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Maksymalna liczba uczestników: 6

Zarejestruj się

To rodzaj analizy wpływu poprzednich pokoleń na aktualne wzorce relacyjne realizowane w związkach. Analiza umożliwia zrozumienie naszych aktualnych tendencji, które ujawniamy w bliskich związkach i zwalnia z myślenia w kategoriach winy. Podczas warsztatów przyglądamy się relacjom rodzinnym i omawiamy, w jaki sposób były one realizowane w poprzednich pokoleniach. Jaka była rola kobiety/mężczyzny, w jaki sposób partnerzy dawali sobie wsparcie, jak były w rodzinach ujawniane emocje, jak była realizowana opieka małżeńska oraz opieka nad dziećmi, jak były rozwiązywane konflikty, na jakie tematy rozmawiano otwarcie, a jakie stanowiły tematy-tabu.

Tego rodzaju analiza z odniesieniem do przeszłości umożliwia poszukiwanie nowych opcji i strategii do radzenia sobie z aktualnymi problemami, bez konieczności powtarzania tych mechanizmów, które przestały być funkcjonalne. Wartością tego rodzaju warsztatów jest sytuacja grupowa, która daje sposobność usłyszenia różnych perspektyw rozumienia naszych historii rodzinnych. Warsztaty bazują na metodzie analizy skryptów międzypokoleniowych w ramach Analizy Transakcyjnej, na metodzie genogramu, na podejściu systemowym oraz na podejściu narracyjnym.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla każdej osoby, która,

  •  jest w związku i zastanawia się nad swoimi mechanizmami funkcjonowania,
  • pragnie stworzyć związek i zrozumieć wpływ historii międzypokoleniowej na aktualne decyzje czy wybory,
  • jest po doświadczeniu nieudanego związku i chce poznać inną perspektywę patrzenia na to, co się dzieje w relacji – bez obwiniania siebie czy partnera,
  • chce wiedzieć jaki jest jej potencjał i możliwe ograniczenia wynikające z tego, jak żyli przodkowie,
  • dąży do rozwijania swojej samoświadomości.

Prowadzący

Magdalena Sękowska – psycholog, psychoterapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z rodzinami, dziećmi, parami. Dyrektor Kliniki Rodzina – Para – Jednostka. Prowadzi psychoterapię par oraz pracę nastawioną na indywidualną poprawę zdolności relacyjnych. Prowadzi konsultacje seksuologiczne dla par. Od 25 lat wykorzystuje autorską metodę obserwacji dziecka w warunkach naturalnych – w systemie rodzinnym i edukacyjnym. Wspiera rodziców w ich relacjach z dziećmi wykorzystując założenie, że w rodzinie istnieją najważniejsze zasoby do wprowadzenia zmiany. Zajmuje się psychoterapią osób z trudnościami w tworzeniu bliskich relacji z innymi.

Asystentka warsztatów:
dr Marta Kufel-Kaszyńska– psychoterapeutka Gestalt w procesie certyfikacji. W Krakowie prowadzi autorski gabinet „Narodziny matki. Psychoterapia okołoporodowa i macierzyństwa”, gdzie wspiera kobiety w okresie okołoporodowym oraz w kryzysach macierzyństwa i kobiecości. Była akademiczka: w swojej pracy badawczej interesowała się transgresją traumy oraz filozofią zdarzenia i ich symptomach obecnych w dziełach kultury.

Termin: 24.05-26.05.2024r.
Godziny: 9.00 -20.00, z przerwą na lunch i przerwami kawowymi
Koszt: 1700pln
Miejsce: Klinika Rodzina – Para – Jednostka w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10
Maksymalna liczba uczestników: 6

Zarejestruj się