Magdalena Sękowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, trenerem i konsultantem zarządzania, twórcą metody realizacji AC/DC w ujęciu systemowym. Jestem założycielem i prezesem Polskiego Integratywnego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz delegatem Polski do Council EATA. A w latach 2010-2016 byłam Wiceprezydentem Europejskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej.

Doświadczenie i kwalifikacje

W swojej pracy zawodowej wykorzystuję koncepcję Analizy Transakcyjnej, podejście systemowe i narracyjne. Jestem prekursorką wprowadzania analizy transakcyjnej w praktykę organizacyjną. Przez ponad 30 lat prowadziłam gabinet psychoterapeutyczny w Krakowie, pracując zarówno w kontakcie indywidualnym, jak i z parami i całymi rodzinami. Aktywnie wspieram również swoją wiedzą i doświadczeniem sektor biznesowy. Współpracuję z zarządami i managerami, wspomagając organizacje we wzmacnianiu kompetencji relacyjnych oraz przywódczych.

Specjalizuję się w przeprowadzaniu diagnozy kultury organizacyjnej, a także w prowadzeniu konsultacji w sytuacjach kryzysowych i konfliktowych. Od 1985 roku prowadzę szkolenia, treningi, coaching, konsultacje, wspierając rozwój organizacji. Na podstawie własnych doświadczeń rozwinęłam filozofię pracy z organizacjami w ujęciu systemowym, stając się prekursorką wprowadzania analizy transakcyjnej w praktykę organizacyjną. Popularyzuję wiedzę psychologiczną prowadząc wykłady otwarte oraz warsztaty. Zostałam także współautorką książki „Analiza Transakcyjna w zarządzaniu”, a jako wydawca i konsultant naukowy wspierałam publikację książki Julie Hay “Analiza Transakcyjna dla trenerów”.

Moje obszary pracy:

  • psychoterapia indywidualna
  • praca z parami w różnych sytuacjach kryzysowych i rozwojowych
  • praca nad wzmacnianiem więzi i autonomii w rodzinie
  • konsultacje dla rodziców w sprawach związanych z wychowywanie dzieci
  • konsulting dla managerów i firm