Jacek Dybczyński

Wykształcenie akademickie uzyskałem na Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych i Społecznych oraz na kierunku neurobiologia. W ramach studiów zajmowałem się humanistycznymi i biologicznymi kontekstami życia psychicznego człowieka.
Ukończyłem Studium Psychoterapii i Socjoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Kontynuuję naukę w czteroletniej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej. Dodatkowo przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą uzyskałem w ramach Podyplomowych Studiów Pedagogicznych.

Doświadczenie zdobywałem w szkołach, fundacjach, świetlicy socjoterapeutycznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie oraz ośrodkach prywatnych prowadzących psychoterapię indywidualną i grupową dorosłych i młodzieży.

W pracy terapeutycznej kieruję się założeniami współczesnej psychoterapii psychodynamicznej, koncentrując się na relacji z pacjentem oraz obszarze relacji interpersonalnych pacjenta. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów. Swoje kompetencje regularnie pogłębiam poprzez udział w seminariach, konferencjach i szkoleniach. W podejściu do leczenia zaburzeń psychicznych ważna są dla mnie zarówno perspektywa społeczna, psychologiczna jak i neurobiologiczna.

Pomagam młodzieży i młodym dorosłym (15-25 lat) w zakresie:

– trudności w relacjach z innymi

– nieśmiałości i lęku przed sytuacjami społecznymi

– trudności emocjonalnych, w tym obniżonego lub burzliwego nastroju

– poszukiwania własnej tożsamości

– problemów związanych z wkraczaniem w dorosłość

– trudności w poradzeniu sobie z niesprzyjającymi okolicznościami życiowymi

– niesatysfakcjonującego obrazu siebie

– uporczywego uczucia pustki i braku nadziei

Zapraszam osoby dorosłe i młodzież powyżej 15 r.ż. do pracy indywidualnej, a nastolatków w wieku 12-19 również do udziału w grupach socjoterapeutycznych. Grupa to skuteczne narzędzie zarówno terapii jak i wspierania rozwoju w zakresie kompetencji społecznych, emocjonalnych i komunikacyjnych. Zwykle rozpoczynamy pracę w październiku ale można dopytać o inne terminy.

Z chęcią i uwagą spotkam się z każdą osobą poszukującą pomocy. Jeżeli nie mogę zaproponować adekwatnej formy pracy, staram się pokierować w dalszych poszukiwaniach wsparcia lub leczenia.