Bernadeta Idczak
Jestem terapeutką Integracji sensorycznej oraz terapeutką wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Ukończyłam studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i opieki nad małym dzieckiem.

Doświadczenie i kwalifikacje

Od ponad dziesięciu lat pracuje z dziećmi i ich rodzinami. Swoje największe doświadczenie zdobyłam w przedszkolu integracyjnym jako wychowawca grupy przedszkolnej oraz terapeuta. Pomagam młodszym dzieciom oraz ich rodzicom w pokonywaniu codziennych trudności między innymi z zaburzeniami sensorycznymi, wybiórczością pokarmową, problemami ze snem. W celu lepszego przygotowania do pracy z dziećmi ukończyłam wiele kursów i szkoleń między innymi: terapię ręki, integrację bilateralną, logorytmike, metodę dobrego startu. Interesują się tym co wpływa co rozwój mózgu i jak poprawić jego funkcjonowanie.

Specjalizuję się w pracy z dziećmi z cechami zaburzeń ze spektrum autyzmu. Do tego celu wykorzystuję wiedzę zdobyta na kursie Handle, wprowadzeniu do metody Growth Through Play System oraz elementami terapii behawioralnej.

W komunikacji z dziećmi i ich rodzicami opieram się na założeniach płynących z nurtu porozumienia bez przemocy (NVC). Znam również podstawy MINDFULLNES oraz SELF-REG.

Moje obszary pracy to:

  • integracja sensoryczna,
  • zajęcia ogólnorozwoje z dziećmi w wieku od 2 do 6 lat,
  • praca z dziećmi w spektrum autyzmu