Neuromasaż
person holding woman nose

Jest to terapia manualna wykonywana na sucho. Na celu ma głęboką relaksację na poziomie układu nerwowego dzięki czemu bardzo pozytywnie oddziałuje na ciało, psychikę, emocje i napięcia będące wynikiem długotrwałego stresu.
Polega on na delikatnej manipulacji punktów w obszarze połączeń kości mózgoczaszki, twarzoczaszki i tkanek miękkich.
Celem neuromasażu jest rozluźnienie struktur łącznotkankowych, przywrócenie symetrii twarzy oraz obniżenie napięcia mięśniowo-powięziowego w obszarze twarzy, głowy, szyi i klatki piersiowej. Dzięki neuromasażowi przestajemy paraliżować mięśnie twarzy, nie spinamy żuchwy. Technika neuromasażu opiera się na rozluźnieniu mięśniowo-powięziowym – usuwa restrykcje tkankowe w obszarze pracy manualnej.
Ten wyjątkowy masaż wprowadza cały organizm w bardzo głęboki stan odprężenia i wyciszenia. Stosuje się go także w stanach nadpobudliwości u dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
Przykładowe wskazania do stosowania neuromasażu to m.in. długotrwały stres, zaburzenia snu, uczucie przemęczenia, bóle głowy i w okolicach oczodołów, obrzęk twarzy i oczu, poranna sztywność karku, szczękościsk i bruksizm. Również napięcie czepca ścięgnistego tzw. ”ból włosów”.

Zaleca się serię 6-masaży terapeutycznych- 1 raz w tygodniu