Warsztat MAM PLECY I NIE ZAWAHAM SIĘ ICH UŻYĆ!

TERMIN: 20 stycznia 2024, godzina 9.00-17.00 z przerwą na lunch
Miejsce: Klinika Rodzina-Para-Jednostka, Poznań, ul. T. Kutrzeby 10, sala warsztatowa
Koszt: 370pln

Każdy zna osoby, które mają znajomości – wiedzą do kogo zadzwonić, otoczeni są tymi, którzy w każdej chwili gotowi są pomóc, potrafią znaleźć się w odpowiednim miejscu, we właściwym czasie, są zawsze w centrum wydarzeń, choć nie zawsze na pierwszym planie. Jak one to robią?

Podczas tego warsztatu jego uczestnicy przestudiują style wzajemności w kontaktach międzyludzkich, dowiedzą się kim są dawcy, biorcy, a kim rewanżyści i dlaczego ani talent ani ciężka praca nie decydują o tym, kto odniesie sukces.

Ten warsztat pokaże Ci jak budować relacje, nie udając jednocześnie kogoś, kim wydaje ci się, że otoczenie chciałoby Cię widzieć. I jak cieszyć się z każdej nowej znajomości.

PROGRAM

Program warsztatów realizowany będzie w modułach, towarzyszyć im będą case studies, dyskusje w grupach oraz ćwiczenia:

1. Dlaczego networking, który znamy, nie przynosi nam wszystkich możliwych korzyści
2. Diagnoza otoczenia biznesowego uczestników
3. Budowa własnej mapy kontaktów – analiza problemów
4. Style wzajemności oraz korzyści z nich płynące
5. Siła kontaktów uśpionych, słabych więzi i słabej komunikacji – dlaczego nie zawsze warto liczyć na przyjaciół w biznesie
6. 5-minutowa przysługa, wdzięczność, wspólna sprawa itp. – jak pokierować własnym życiem zawodowym i towarzyskim, w oparciu o budowanie relacji
7. Różnice między dawcami, biorcami oraz rewanżystami (wg teorii prof. Adama Granta) i ich style wzajemności
8. Study case’y najlepszych i najgorszych networkerów, przykłady z życia publicznego, politycznego i kulturalnego

Do kogo kierowane są warsztaty:– do wszystkich, których praca opiera się na kontaktach z ludźmi, a jej wyniki powiązane są z własnym wizerunkiem i wiarygodnością w oczach klientów,
– do tych, którzy pragną zrozumieć dlaczego ich baza kontaktów wygląda w określony sposób i którzy pragną zacząć ją świadomie poszerzać,
– do tych, którzy chcą przyjrzeć własnym schematom relacyjnym w życiu zawodowym i przeanalizować je pod kątem skuteczności własnych działań,
– do osób, które pragną poznać przyjazne i skuteczne metody budowania relacji w zespole oraz z partnerami w życiu zawodowym.

Prowadzący

Agata Grenda  – menadżerka kultury, dyplomatka, przedsiębiorczyni. Specjalizuje się w projektach międzynarodowych, dyplomacji publicznej, współpracy kultury z biznesem. Od września 2021 dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Ukończyła studia na kierunku filologii polskiej (profil dziennikarski) na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu. Na poznańskim uniwersytecie ukończyła także Studia Podyplomowe w zakresie psychologii w marketingu i zarządzaniu na Wydziale Nauk Społecznych – Instytucie Psychologii.

Po studiach związana była z Fundacją Vox-Artis Promocja Polskiej Sztuki Współczesnej (jako menadżerka projektów) i Teatrem Nowym w Poznaniu (kierowniczka impresariatu). Wice, a następnie dyrektorka w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku, w randze konsula (w sumie przez 7 lat). Przez 4 lata dyrektorka Departamentu Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. W latach 2017 – 2021 r. prowadziła firmę Grenda. Produkcja Kultury, wspierającą instytucje kultury, uczelnie wyższych, samorządy, organizacje zajmujące się kulturą, edukacją i rozrywką merytorycznie oraz produkcyjnie (wszystkie dziedziny sztuki). Organizowała i prowadziła warsztaty z zakresu komunikacji, networkingu, budowania publiczności czy współpracy międzynarodowej. Współpracowała m.in. z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Estradą Poznańską, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia AMADEUS, Urzędem Miasta Poznania, FANDOM, Ceramiką Tubądzin, Agencją V5 Group.

Od września 2021 r. sprawuje funkcję dyrektorki Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego. Współproducentka spektaklu muzycznego „1989” w reżyserii Katarzyny Szyngiery, ogólnopolskiego hitu i wydarzenia sezonu teatralnego 2022/2023.

TERMIN: 20 stycznia 2024, godzina 9.00-17.00 z przerwą na lunch
Miejsce: Klinika Rodzina-Para-Jednostka, Poznań, ul. T. Kutrzeby 10, sala warsztatowa
Koszt: 370pln